ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2597252
*
nr 259 7252
Spegel
Venetiansk, H.78
Utrop:
600 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 20:26:23
1
700 kr
17/8 23:34:46
2
450 kr
17/8 23:35:23
2
500 kr
18/8 12:30:45
3
650 kr
18/8 12:31:17
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 259 7252
Spegel
Venetiansk, H.78
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 20:26:23 | 1 | 700 kr |
17/8 23:34:46 | 2 | 450 kr |
17/8 23:35:23 | 2 | 500 kr |
18/8 12:30:45 | 3 | 650 kr |
18/8 12:31:17 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23